Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

„Chodzi marzec czarodziej,
po chmurach po lodzie,
aż tu nagle hokus pokus
i już pączki na patyku
I już trawka na śnieżniku.
Och ten marzec czarodziej.”
U nas w tym roku marzec miło nas zaskoczył, promyki słońca, pierwsze wiosenne kwiaty,nastroje nam dopisują. Powstają prace wielkanocne na pracowniach z ceramiki, witrażu i na sali plastycznej. Odbywają się również zajęcia muzyczne i komputerowe. W tym miesiącu wychodziliśmy na spacery oraz kijki, zaczynamy się ruszać i być bardziej aktywni, czekamy na otwarcie tężni.
09.03.2022 – wybraliśmy się do kina Helios na drugą część „ Sing” z okazji Dnia Kobiet. Bajka bardzo nam się podobała. Miała również przekaz, że warto mieć marzenia i dążyć do tego by je spełniać.
21.03.2022 – w tym dniu odwiedziły nas dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego „ Ochronka” Im. bł. e. Bojanowskiego z występami na temat wiosny. Dzięki dzieciakom poczuliśmy już wiosenne klimaty. Wiosno czekamy na Ciebie.
22.03.2022 – „ Światowy Dzień Wody”. W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, który obchodził Światowy Dzień Wody. Zwiedzaliśmy wodociągi oraz zobaczyliśmy prezentację na temat problemów kurczących się zasobów wodnych na świecie. Bardzo miło spędziliśmy tam czas i zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. W ramach wdzięczności wręczyliśmy pani prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu ręcznie wykonany lampion. My również otrzymaliśmy upominki były to plecaki i bidony. W między czasie chodziliśmy z naszymi paniami terapeutkami na długie spacery.
24.03.2022 – odwiedziła nas grupa wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie- Koźlu, która wręczyła nam dary zebrane w ramach akcji „ Pomoc niesiona pudełkami”. Wolontariusze zebrali dla nas żywność i środki czystości. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i po raz setny serdecznie dziękujemy.
30.03.2022 – wyjście do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Z paniami wybraliśmy się na oglądanie najnowszych- dwóch autobusów z napędem elektrycznym. Autobusy zostały zakupione dzięki projektowi , prowadzonemu przez Centrum Unijnych Projektów transportowych w ramach „ Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Bardzo nam się podobało, szczególnie że mogliśmy wsiąść do tych autobusów i zrobić sobie zdjęcia.
W tym miesiącu mieliśmy również kiermasze w Urzędzie Miasta oraz w Urzędzie Skarbowym. Tak zakończył się nam miesiąc marzec, czekamy na kwiecień i nadchodzące święta Wielkanocne.

Sprawozdanie marzec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content