Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Mamy wrzesień, niektórzy rozpoczynają rok szkolny, a my wracamy do naszych obowiązków, w okresie wakacyjnym mieliśmy więcej luzu, na który pozwalały nam panie. Także zaczynamy ciężko pracować w pracowniach. Nie mniej jednak wrzesień jeszcze nas miło zaskoczył, bo było trochę wyjazdów i tak:
07.09.2023 – w tym dniu mieliśmy wyjazd do Nysy na „ Wrześniowe Country”. Impreza została zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie. Podczas pikniku można było potańczyć, pośpiewać, wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Przede wszystkim mieliśmy okazję spotkać się z kolegami innych środowiskowych. Było też coś dla żołądka: „ Saloon ze strawą” i „ Saloon ze słodkościami”. Bardzo nam się podobało i oczywiście pogoda w tym dniu nas bardzo rozpieściła.
08.09.2023 – jak co roku uczestniczyliśmy w Jarmarku Niezwykłości w Opolu. Była okazja do spędzenia miło czasu, jak i do promocji naszych prac, które powstawały na pracowniach z witrażu, ceramiki i na sali plastycznej. Oczywiście inne Środowiskowe Domy Samopomocy także promowały swoje rękodzieło. Podczas imprezy była zbudowana scena, gdzie można było zaprezentować swój talent artystyczny. Odbywały się także występy artystyczne seniorów i dzieci.
12.09.2023 – w małej grupie pojechaliśmy na Festiwal Niezwykłości do Kluczborka. Na Festiwalu zaprezentowaliśmy program artystyczny. Z naszą panią terapeutką zagraliśmy na djembach utwór „ Dance Monkey” widownia była zachwycona i otrzymaliśmy gromkie brawa. Byliśmy jedynym zespołem grającym na bębnach. Również podczas imprezy mieliśmy zorganizowane stoisko, gdzie wystawiliśmy nasze rękodzieło, które można było podziwiać. Oczywiście przed wyjazdem czekał nas przepyszny obiad, z pełnymi brzuchami wróciliśmy do domów.
28.09.2023 – po raz kolejny skorzystaliśmy z zaproszenia na już IV Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny w Kędzierzynie- Koźlu na Stadionie Kuźniczka. Impreza realizowana w ramach projektu „ Dugnad”. Mieliśmy okazję rywalizować z dziećmi szkolnymi i przedszkolnymi, w różnych kategoriach sportowych. Zakończeniem imprezy był wspólny bieg na 500 m, otrzymaliśmy super medale. Wszyscy wspaniale się bawili i integrowali, a przy tym promowaliśmy aktywność fizyczną „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
29.09.2023 – świętowaliśmy Dzień Chłopaka na słodko w cukierni Łubowski. Każda okazja jest dobra żeby się cieszyć życiem….

Sprawozdanie wrzesień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content