Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Mamy piękny miesiąc maj, słoneczny i pogodny. Więc chęci do pracy wszyscy mają. W tym miesiącu nasz Środowiskowy Dom Samopomocy ,, Promyczek” zorganizował:

17.05.2024 r. ,, Dni Otwarte” dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz opiekunów. Byli u nas uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, uczniowie ze Szkoły Specjalnej im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu, uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Odwiedzili nas również rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Podczas tego dnia nasi goście mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach w  różnych pracowniach i zapoznać się z technikami jakie wykonujemy. Były zajęcia z ceramiki, witrażu, zajęcia plastyczne, kulinarne, techniczne oraz muzyczne. Tak więc każdy mógł wziąć udział w zajęciach i się dobrze bawić. Jak wiadomo „Promyczek” jest bardzo gościnny i cieszymy się, że taki dzień się odbył.

23.05.2024 r.  w tym dniu odbył się ,, Piknik Majowy” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Prudniku. Również zostaliśmy zaproszeni i świetnie się bawiliśmy. Była dyskoteka, którą prowadził DJ i nie tylko były tańce, ale i zabawy przy muzyce. Każdy z uczestników mógł skorzystać z dmuchańców, brokatowych tatuaży, konkursów na świeżym powietrzu a także spróbować sił w robieniu dużych baniek mydlanych. Jak to po takich szaleństwach bywa był też czas na słodkości i ciepły posiłek. Wróciliśmy do ,,Promyczka” bardzo zadowoleni, ale też zmęczeni po takiej aktywności. Oczywiście co najważniejsze pogoda dopisała.

24.05.2024 r.  trochę musieliśmy przyspieszyć święto ,, Dnia Matki” i każdy z nas jako miły gest otrzymał kwiatki własnoręcznie robione z papieru do domu. Oczywiście, które wręczyliśmy naszym mamą 26 maja.  Mamę mamy tylko jedną i aby okazać jej szacunek i miłość nawet takim małym drobiazgiem.

28.05.2024 r.  XXV Sportowy Turniej w Nowych Gołuszowicach oczywiście jak co roku otrzymaliśmy zaproszenie,  z którego skorzystaliśmy ponieważ lubimy takie rywalizacje i super zabawę oraz możliwość spotkania się z naszymi kolegami z innych ośrodków. Na początku Turnieju odbyło się powitanie gości i przemarsz wszystkich zaproszonych drużyn. Braliśmy udział w takich konkurencjach jak: pchanie opony samochodowej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do kubka, sztafeta z pałeczką, dodawanie skoków, rzut po ziemi piłką siatkową do bramki. Jak więc widać było bardzo, bardzo aktywnie, ale uśmiech nie schodziły nam z twarzy. Każdy z nas wrócił do domu z medalem i małym upominkiem.

 

Sprawozdanie maj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content