Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Nadszedł czerwiec piękny słoneczny miesiąc. W tym roku wszystko jakby było przyspieszone o miesiąc. Bardzo słoneczne i ciepłe dni , a także na ogrodach wszystko szybciej rośnie. Kto by się spodziewał, że tak będzie. My natomiast pracujemy w ośrodku jak mróweczki. Cały czas dzieje się coś ciekawego. Dzięki paniom terapeutkom  mamy zapewnione ciekawe zajęcia i nie ma kiedy się nudzić.

05.06.2024- odbyło się Spotkanie Teatralne w Domu św. Karola. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy po raz kolejny jak gramy na djembach. Pozostałe zespoły także pokazały swoje talenty i jak dużo trzeba zaangażowania w to co robimy. Wszyscy dostali gromkie brawa, od publiczności i gratulacje. Były nagrody i małe upominki. Po występach odbyła się dyskoteka, gdzie mogliśmy poszaleć. Oczywiście był posiłek regenerujący i słodkie co nieco. Bardzo fajnie się bawiliśmy. Do promyczka wróciliśmy z dużymi uśmiechami na twarzach.

07.06.2024- tego dnia odbył się X Pochód Dni Integracji pod hasłem „ Jesteśmy z Wami kolorowymi motylami”. Na ten dzień przygotowaliśmy z papieru bardzo kolorowe motyle, z którymi przeszliśmy w pochodzie do Parku Pojednania. Tam wszyscy uczestnicy zaśpiewali różne piosenki, zatańczyli i wypuścili w powietrze kolorowe balony, które symbolizowały motyle.

10.06.2024- Festiwal Rodzinny w Parafii Świętego Eugeniusz de Mazenod. ŚDS „ Promyczek” został serdecznie zaproszony aby zaprezentować swoje talenty muzyczne.

12.06.2024- cóż to była za impreza. Pierwszy Integracyjny Piknik w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ganie. Część uczestników wybrała się z panią terapeutką Gabrielą i naszą Panią Dyrektor Anną B. na tą imprezę. Najpierw był wspaniały występ zorganizowany przez uczestników tej placówki, później na świeżym powietrzu mnóstwo atrakcji, tańce, zabawy, bańki mydlane, konkursy- istne szaleństwo. Tak dobrze się bawiliśmy, że szkoda było wyjeżdżać.

20.06.2024- zajęcia integracyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 9 w Kędzierzynie- Koźlu. W tym dniu były zorganizowane zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieciaczków, a my promyczki ich wspieraliśmy i pomagaliśmy. Podczas zajęć plastycznych była tworzona praca grupowa „ Wakacje w butelce”. Natomiast na zajęciach muzycznych były zabawy taneczne, można było spróbować swoich sił gry na djembach i innych instrumentach muzycznych. Dzieciaczki były zachwycone, również czekał na nie słodki poczęstunek.

27.06.2024- Tego dnia mieliśmy okazję pojechać w kilka osób na wycieczkę organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną na warsztaty  świeczkarskie do Rancza Czarnocin oraz wędrówkę w Bukowym Lesie. Spotkać się z naturą, posłuchać śpiewu ptaków i posłuchać ciekawostek od pana przewodnika.

 

Sprawozdanie czerwiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content