Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

„Marzec usiadł i machnął laską nad ogniem. Wtem płomienie buchnęły wyżej, śniegi stajały, drzewa zaczęły się zielenić, pod bukami wyrosła trawa, zakwitły stokrotki i zrobiła się wiosna”. Właśnie taki to miesiąc, gdzie powoli wszystko budzi się do życia. U nas w „Promyczku” wszyscy już się cieszą na słońce i ciepłe dni.
Na początku miesiąca
07.03.2024 Byliśmy w kinie Helios na filmie „ Emma i czarny jaguar” z okazji Dnia Kobiet. Panowie nas miło zaskoczyli zaśpiewali 100 lat, złożyli życzenia oraz obdarowali nas laurkami i kwiatami z papieru.
15.03.2024 – Mocna grupa wsparcia w postaci naszym mam wsparły nas w wykonaniu wielkanocnych  palm. Zaangażowanie było ogromne, a przy tym atmosfera bardzo miła.
17.03.2024- Uczestniczyliśmy w Jarmarku Wielkanocny w Parku Pojednania na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie – Koźlu .
18.03.2024- Gościliśmy z naszymi pracami wielkanocnymi w Urzędzie Miasta. W tym samym dniu odbyła się impreza integracyjna w Domu Dziennego Pobytu nr 5 „ Nasz Dom”. Były organizowane quizy , eksperymenty z wykorzystaniem wody oraz degustacja wody smakowej. Bardzo lubimy takie spotkania.
22.03.2024 – Kolejne spotkanie integracyjne związane z wodą. W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do Azot na basen Wodne OKKO w Kędzierzynie – Koźlu. Mieliśmy możliwość wysłuchać prelekcji jak ważna jest woda. W tym roku hasłem przewodnim było „ Woda na rzecz pokoju”. Ma ono przypominać nam o tym, że woda może być źródłem pokoju bądź konfliktu. Po odsłuchaniu prelekcji czekała nas mega przyjemność, kto miał ochotę mógł skorzystać z atrakcji wodnych na basenie.
26.03.2024 – Oj co to był za dzień ! Najpierw zaczęło się od przygotowań w kuchni. Pracowaliśmy jak mróweczki, by przygotować śniadanie wielkanocne. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedliśmy przy stole, by rodzinnie i w świątecznej atmosferze spędzić czas. Na wielkanocnym stole zagościł żurek, sałatka ziemniaczana, wędliny, ser, chlebek i słodkości. Oczywiście nie zabrakło życzeń świątecznych, które złożyła wszystkim Pani Dyrektor.
27.03.2024- Jak tradycja nakazuje po raz kolejny nasza placówka zorganizowała Wielkanocny Przegląd Plastyczny to już XXII przegląd. Edycja przeglądu odbył się w formie on-line. Nie mniej jednak prace wysyłane przez placówki, z którymi współpracujemy były przepiękne i kolorowe. Celem przeglądu jest kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych w regionie Śląska Opolskiego. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się oraz wspólną integrację.

 

 

Sprawozdanie marzec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content