Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Grudzień ostatni dwunasty miesiąc. W tym miesiącu zaczynamy kalendarzową zimę. U nas trwają przygotowania w pracowniach do jarmarków , przygotowujemy ozdoby świąteczne, stroiki, aniołki, lampiony, kartki. Na sali teatralnej trwają próby na występ artystyczny na naszą wigilijkę oraz na wyjścia do zaprzyjaźnionych ośrodków. Pracujemy intensywnie jak pomocnicy Mikołaja. Grudzień nas też bardzo zaskoczył pierwsze dni były jak piękna jesień i nagle nastała prawdziwa zima, na jaką czekaliśmy „ białą”.
01.12.2023 – tego dnia odwiedziła nas pani Lucynka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie – Koźlu, już po raz drugi w tym roku. Tym razem mieliśmy pogadankę „ Co to jest smog, czy jest groźny dla ludzi” ? Na ten temat i pytania otrzymaliśmy dużo ciekawych wiadomości. Bardzo dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie.
06.12.2023 – Mikołajki, Mikołajki, Mikołajki, każdy z nas jest dzieckiem nie ważne w jakim wieku. Zaczęło się mikołajkowo na basenie, później w „Promyczku” otrzymaliśmy prezenty od Grupy Azoty z Kędzierzyna – Koźla. Odwiedziliśmy z występem artystycznym Katolickie Przedszkole Niepubliczne „ Ochronkę” i podarowaliśmy małe upominki, które sami przygotowaliśmy w ośrodku. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy dzieciaczkom słodką przyjemność. Na ten cel otrzymaliśmy pomoc finansową ze Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie – Koźlu
07.12.2013 – jeszcze w ramach Dnia Świętego Mikołaja poszliśmy do kina Helios na film „Wonka” a także pyszny posiłek w restauracji. Fajnie spędzony dzień.
09.12.2023 – w tym dniu wiele u nas się działo mimo że była to sobota. Odbył się XI bieg Mikołajkowy organizowany przez Klub Sportowy „Koziołek”, w którym braliśmy udział. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa, mimo, że było zimno wytrwaliśmy. Otrzymaliśmy medale i niespodzianki. W tym dniu odbyły się także dwa jarmarki jeden na Rynku Kozielskim, drugi w Starym Koźlu. Tam mogliśmy zaprezentować nasze piękne świąteczne prace.
11.12.2023 – w Urzędzie Miasta w Kędzierzynie_ Koźlu zaprezentowaliśmy nasze świąteczne prace.
13.12.2023 – odbyła się uroczysta wigilijka w Hotelu Solidaris. Byli uczestnicy, rodzice, opiekunowie, pracownicy i zaproszeni goście, było bardzo wzruszająco i rodzinnie. Przy wspólnym stole, pięknie przystrojonym mogliśmy poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Na stole królowały nasze tradycyjne makówki, z sekretnego przepisu, barszczyk z uszkami i rybka. Były także nasze występy artystyczne, które uświetniły całą uroczystość. Pod choinką nie zabrakło wielu prezentów. Zasponsorowanych przez darczyńców Była rodzinna i ciepła atmosfera, która dała nam poczuć, że święta tuż, tuż…

Sprawozdanie grudzień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content