Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Witamy w listopadzie u nas praca wrze w pracowniach przygotowujemy ozdoby świąteczne, stroiki, piękne lampiony, kartki i inne. Praktycznie we wszystkich naszych pracowniach uwijamy się jak pomocnicy Mikołaja. Również żeby było trochę urozmaiceń są też wyjścia, nie za wiele w tym miesiącu, ale zawsze coś i tak:
22.11.2023 – braliśmy udział w XIV Przeglądzie Integracyjnym Piosenki Ekologicznej. Po długiej przerwie znowu wróciliśmy do wspólnego koncertowania i integrowania się z innymi placówkami. Przegląd odbył się w sali kominkowej parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu. Przewodnim tematem była ekologia. Swój talent zaprezentowali seniorzy z Domu Dziennego Pobytu nr 5, Publiczne Przedszkole nr 11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i oczywiście my „ Promyczkowcy”. Mieliśmy możliwość zaśpiewać dwie piosenki, pierwszą z nich to był utwór „Wody mi daj” zespołu Kwiat Jabłoni, drugi „ What I’ve Done” zespołu Linkin Park. Jednak to nie wszystko, po wykonanych prezentacja każdy zespół otrzymywał pytanie ekologiczne, na które trzeba było odpowiedzieć. Był również słodki poczęstunek i upominki. Bardzo nam się podobało.
29.11.2023 – w tym dniu braliśmy po raz kolejny udział w wystawie zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie – Koźlu pod tytułem „ Barwy Naszych Myśli”. Wystawa odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie- Koźlu
Mogliśmy podziwiać prace naszych kolegów były ; witraże, domki z drewna ,prace z ceramiki obrazy. Oczywiście nie mogło zabraknąć zespołu muzycznego stworzonego przez uczestników tej placówki „ Nie Teges”.
30.11.2023 – Wystawa z naszymi pięknymi pracami, które były tak pieczołowicie robione w zaprzyjaźnionej firmie.
30.11.2023 – Fantastyczna zabawa Andrzejkowa zorganizowana w ŚDS „ Promyczek”. W tym dniu została zorganizowana dyskoteka, wróżby, zabawy i oczywiście słodki poczęstunek. Rządziła dobra zabawa, uśmiech na twarzach. Andrzejki obchodziliśmy uroczyście i tak jak powinno się je obchodzić.

Sprawozdanie listopad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content