Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Grudzień to wspaniały miesiąc. U nas w Promyczku trwają przygotowania na świąteczne kiermasze. Przygotowujemy ozdoby świąteczne, stroiki, kartki. Chyba każdy z nas uwielbia ten okres przed świąteczny i świąteczny. Również w domach powoli szykujemy się do świąt i snujemy plany.
01.12.2022 – IX Przegląd Dorobku Artystycznego Ośrodków Wsparcia w Domu Kultury „ Twierdza”. Jak co roku walczyliśmy z innymi ośrodkami o „ Złotą Maskę”. Nie spodziewaliśmy się, że nasze widowisko „ walka wikingów, gra na djembach i pieśń Ameno” zwycięży. Otrzymaliśmy „ Złotą Maskę” jesteśmy z siebie bardzo, bardzo dumni. Po występie była okazja zjeść coś słodkiego, a później zjeść obiad. Z wielkimi uśmiechami wróciliśmy do Promyczka jako zwycięzcy.
07.12.2022 – tego dnia z okazji Mikołaja wybraliśmy się do kina Helios, po raz kolejny na Listy do M to już 5 część. Powoli staje się to naszą tradycja. Film bardzo nam się podobał, pośmialiśmy się, ale także wprowadził nas w klimat świąteczny. Po seansie poszliśmy gdzie? Każdy to lubi i wie do MC Donald spałaszować hamburgery.
10.12.2022 a później 12.12.2022 odbyły się świąteczne kiermasze, gdzie mogliśmy zaprezentować nasze piękne świąteczne ozdoby. Były choinki z drewna, mikołaje z ceramiki, renifery, piękne gwiazdki. Były też witraże świąteczne, stroiki i wiele innych ozdób świątecznych.
13.12.2022 – jak tradycja nakazuje w tym szczególnym dniu, odbyło się spotkanie wigilijne w restauracji Ogrodowa. Byliśmy z rodzicami, naszymi paniami, jak i również byli zaproszeni goście. Wigilijkę rozpoczęliśmy wierszami, życzeniami i wspólnym kolędowaniem. Później nadszedł czas na świąteczny obiad i na nasze tradycyjne od 30 lat makówki. Spotkanie było bardzo miłe i poczuliśmy powiew Świąt Bożego Narodzenia.

Sprawozdanie grudzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content