Zakra App

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Sierpień – ” złoty miesiąc” tak o nim mówili ludzie, bo wszystko czego dotknął przybierało złoty kolor. Muśnięta przez sierpniowe słońce skóra nabierała złotej opalenizny, wysuszona upałami trawa nie była już tak soczyście zielona jak jeszcze w czerwcu, ale przybierała żółto- złoty kolor. Złote mirabelki dojrzewały w sierpniowym cieple. Sierpień kochał ludzi i lubił ich zaskakiwać. To właśnie on, ten letni miesiąc, w jedną magiczną noc strącał z nieba gwiazdy i obsypywał ludzi deszczem Perseidów.
„Promyczki” pracują jak mrówki, zajęcia odbywają się w każdej pracowni. Jedni mają zajęcia muzyczne inni plastyczne, ceramiczne, witrażowe i zajęcia komputerowe. Ciągle powstają piękne prace i bardzo chętnie uczestniczymy w każdych proponowanych zajęciach. Póki pogoda dopisuje także wychodzimy na spacery: do lasu, na lody i na tężnię.
09.08.2021- odwiedziła nas pani z Opola, która pokazała nam jak się robi lizaki. Każdy z nas mógł samemu sobie zrobić taki lizak w wybranym kształcie. Pani Karmelarz także opowiadała nam o swoim zawodzie. Oprócz lizaków, każdy z nas otrzymał paczuszkę gotowych cukierków. Działanie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych w ramach grantu Banku BNP Paribas.
18.08.2021- byliśmy w kinie Helios na filmie „Wyprawa do dżungli”, film przygodowy opowiadający o charyzmatycznym kapitanie łodzi i odważnej badaczce dzikiej przyrody. Polecamy.
Kończy się sierpień a my już czekamy na wrześniowe atrakcje.

Sprawozdanie sierpień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content