Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Nadszedł kwiecień czas nam bardzo szybko leci. Kwiecień tak dla ciekawostki zaczyna się w ten sam dzień tygodnia co lipiec, a w latach przestępnych dodatkowo także co styczeń. Kwiecień przywitaliśmy w dobrych humorach, bowiem pierwszego dnia tego miesiąca to Prima aprilis. Każdy w tym dniu może robić sobie żarty. W tym dniu nie tylko próbują nas nabrać znajomi czy rodzice, ale i media, bowiem w telewizji można zobaczyć najbardziej nieprawdopodobne newsy.
A u nas jak zawsze praca wre na wszystkich pracowniach.
Zaczynamy miesiąc od śniadania wielkanocnego, które odbyło się 04.04.2023r . Jak zawsze na początku w kuchni wrzało od przygotowywania pyszności między innymi był gotowany żurek.
W międzyczasie były przygotowywane stoły na tą uroczystość. Jak już wszystko było gotowe mogliśmy zasiąść do stołów i zjeść pyszne śniadanie, były jajeczka, wędlina, ser żółty różne warzywa i pyszny żurek. Na sam koniec była okazja wypić kawę i zjeść słodki poczęstunek , a przy okazji porozmawiać. Tak więc tradycji wielkanocnej stało się zadość. Jak wiadomo Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce już od X wieku. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. W tradycje wielkanocne wpisuje się też Palmowa Niedziela. W związku z tym u nas też tworzono palmy wielkanocne. Jak i również co roku zorganizowaliśmy Wielkanocny Przegląd Plastyczny Środowiskowych Domów Samopomocy i zaprzyjaźnionych instytucji z województwa opolskiego. Była to już XXI edycja.
13.04.2023 – pojechaliśmy z panią Anetą do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Nr 11 w Kłodnicy gdzie tworzyliśmy „Wiosennej gałązki”. Zadanie wydawało się bardzo proste, jak się później okazało było trochę trudne i pracochłonne. Jednak byliśmy bardzo wytrwali i powstała piękna kolorowa gałązka. Warsztaty odbyły się w bardzo przemiłej atmosferze oraz w miłym towarzystwie. Chętnie powtórzymy taki wyjazd.
19.04.2023 – zostaliśmy zaproszeni na warsztaty dziewiarskie do Domu Dziennego Pobytu Nr 3
,,Radość” tam pierwszy raz tworzyliśmy piękne makramy na słoiczkach. Nikt z nas się nie spodziewał, że wyjdą tak piękne ! Przy okazji była fajna zabawa.
Tak nam upłynął miesiąc kwiecień, „Promyczkowcy” uwielbiają tak spędzać czas, pracowicie, korzystając z wyjazdów, gdzie możemy nauczyć się czegoś nowego, ale też udzielając się. Czekamy na więcej.

Sprawozdanie kwiecień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content