Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Nadszedł kwiecień czas nam bardzo szybko leci. Kwiecień tak dla ciekawostki zaczyna się w ten sam dzień tygodnia co lipiec, a w latach przestępnych dodatkowo także co styczeń. Kwiecień przywitaliśmy w dobrych humorach, bowiem pierwszego dnia tego miesiąca to Prima aprilis. Każdy w tym dniu może robić sobie żarty. W tym dniu nie tylko próbują nas nabrać znajomi czy rodzice, ale i media, bowiem w telewizji można zobaczyć najbardziej nieprawdopodobne newsy.
A u nas jak zawsze praca wre na wszystkich pracowniach.
Zaczynamy miesiąc od śniadania wielkanocnego, które odbyło się 04.04.2023r . Jak zawsze na początku w kuchni wrzało od przygotowywania pyszności między innymi był gotowany żurek.
W międzyczasie były przygotowywane stoły na tą uroczystość. Jak już wszystko było gotowe mogliśmy zasiąść do stołów i zjeść pyszne śniadanie, były jajeczka, wędlina, ser żółty różne warzywa i pyszny żurek. Na sam koniec była okazja wypić kawę i zjeść słodki poczęstunek , a przy okazji porozmawiać. Tak więc tradycji wielkanocnej stało się zadość. Jak wiadomo Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce już od X wieku. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. W tradycje wielkanocne wpisuje się też Palmowa Niedziela. W związku z tym u nas też tworzono palmy wielkanocne. Jak i również co roku zorganizowaliśmy Wielkanocny Przegląd Plastyczny Środowiskowych Domów Samopomocy i zaprzyjaźnionych instytucji z województwa opolskiego. Była to już XXI edycja.
13.04.2023 – pojechaliśmy z panią Anetą do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Nr 11 w Kłodnicy gdzie tworzyliśmy „Wiosennej gałązki”. Zadanie wydawało się bardzo proste, jak się później okazało było trochę trudne i pracochłonne. Jednak byliśmy bardzo wytrwali i powstała piękna kolorowa gałązka. Warsztaty odbyły się w bardzo przemiłej atmosferze oraz w miłym towarzystwie. Chętnie powtórzymy taki wyjazd.
19.04.2023 – zostaliśmy zaproszeni na warsztaty dziewiarskie do Domu Dziennego Pobytu Nr 3
,,Radość” tam pierwszy raz tworzyliśmy piękne makramy na słoiczkach. Nikt z nas się nie spodziewał, że wyjdą tak piękne ! Przy okazji była fajna zabawa.
Tak nam upłynął miesiąc kwiecień, „Promyczkowcy” uwielbiają tak spędzać czas, pracowicie, korzystając z wyjazdów, gdzie możemy nauczyć się czegoś nowego, ale też udzielając się. Czekamy na więcej.

Sprawozdanie kwiecień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content