Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Marzec to pierwszy miesiąc wiosny, który kojarzy się z pierwszymi ciepłymi dniami, ale też deszczem i wiatrem. Dlatego mamy różne powiedzenia na temat tego miesiąca jak np. „ W marcu jak w garncu”. To najbardziej znane przysłowie o tym miesiącu, to określenia dla pogody, która cały czas się zmienia i nie da się jej przewidzieć. Jednak u nas w „Promyczku” większość zajęć mamy zaplanowanych jak i spotkań i imprez integracyjnych. Staramy się przewidywać co nastąpi, a także wcześniej mamy zaproszenia na spotkania.
08.03.2023 – w tym dniu byliśmy z okazji Dnia Kobiet w Cukierni Łubowski. Nasze koleżanki jak i panie z Promyczka otrzymały małe upominki z ceramiki. Dzień Kobiet został uczczony tak jak powinien być, było bardzo słodko i odświętnie.
09.03.2023 – uczestnicy „Promyczka” zostali zaproszeni na pierwsze warsztaty czerpania papieru w ramach projektu „ Dugnat”. Warsztaty odbyły się w Domu Dziennego Pobytu nr 5 „ Nasz Dom”. Mieliśmy okazję poznać technikę czerpania papieru, tworzyliśmy piękne kartki. Kto miał ochotę robił kartki czyste, a kto chciał zaszaleć dodawał do masy różne dodatki typu ( listki,kwiatki, nasiona i inne). Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez panie terapeutki i seniorki uczestniczki także warsztatów.
17.02.2023 – tym razem to seniorzy z panią terapeutką z Domu Dziennego Pobytu nr 5 „ Nasz Dom” zagościli u nas na warsztatach z ceramiki. W naszej pracowni ceramicznej powstawały piękne jajka z gliny, które były ozdabiane różnymi wzorami. Panie były zachwycone zajęciami i gościną.
22.03.2023 – wycieczka do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu. Jak co roku jesteśmy tam zapraszani i mile widziani. Tym razem tematem było „ Bezpieczeństwo wody pitnej wspomagane przez małże” oraz wielkie otwarcie tego projektu. Była nasza Pani Prezydent Sabina Nowosielska, która przecinała czerwoną wstęgę. Punktem honorowym tego dnia było losowanie zdroju wody pitnej. Zwycięzcami zostali Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu oraz wielka niespodzianka „ My ŚDS „ Promyczek”. Było oczywiście zwiedzanie, a na sam koniec wycieczki każdy z uczestników dostał upominki. Wróciliśmy jak zawsze bardzo zadowoleni.
29.03.2023 – Kiermasz Wielkanocny w zaprzyjaźnionej firmie oraz samego dnia w naszym Promyczku odbywała się gorączka robienia Palm Wielkanocnych. Dawno, już bardzo dawno nie tworzyliśmy palm, niestety przez pandemię było to wstrzymane. Jednak tradycja do nas powróciła. Tego dnia odwiedziły nas mamy uczestników, które wspomogły nas w robieniu tych pięknych bukietów. Przy okazji po latach była okazja napić się kawy, herbaty i spędzić ten dzień pracowicie, ale też na wspólnych pogawędkach. Wydawałoby się, że to będzie tylko jeden dzień, który przedłużył się na kolejny. Dziękujemy.
30.03.2023 – Wystawa prac wielkanocnych w Urzędzie Miasta – święta już coraz bliżej. Także w tym dniu pojechaliśmy na warsztaty ceramiczne do Domu Dziennego Pobytu nr 3 „ Magnolia”. Podczas warsztatów ceramicznych pod okiem specjalistów tworzyliśmy baranki wielkanocne. Warsztaty były organizowane z projektu „Dugnat” . Czas spędzony bardzo pracowicie, miło i z dużą nutką zabawy.
Marzec podsumowując był bardzo obfity w warsztaty oraz już pod kontem prac związanych z Świętami Wielkanocnymi.
31.03.2023 – a na zakończenie miesiąca otrzymaliśmy Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Pro Publico Bono” w XXIII edycji konkursu Opolskiej Izby Gospodarczej . Brawo MY !

Sprawozdanie marzec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content