Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Czerwiec jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Jest bardzo kolorowo i wreszcie ciepło. Wszyscy oczekiwaliśmy już na duże ilości słońca. W promyczku dużo się działo, intensywnie przygotowywaliśmy się na naszą wystawę prac z witrażu. Odbywały się także inne zajęcia. Wreszcie też było sporo wyjść i imprez, gdzie mogliśmy się spotkać z naszymi kolegami z innych ośrodków.
06.06.2023– w tym dniu odbył się festiwal literacki połączony z Targiem Książki Nad Odrą. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym spotkaniu. Były animacje, warsztaty muzealne prowadzone przez Muzeum Ziemi Kozielskiej. Były także przygotowane stoiska edukacyjne i rękodzieło,
między innymi wystawione były nasze prace.
06.06.2023– tego samego dnia część z nas brała udział bardzo czynnie w DDP nr5 w spotkaniu pod tytułem „ Planszówki na start. Graliśmy w chińczyka, warcaby, domino, memory, grzybobranie, bingo. Bardzo fajna zabawa dla każdego z nas. Zostaliśmy ciepło przywitani. Na koniec otrzymaliśmy wspaniałe nagrody i gratulacje od Zastępcy Prezydenta Miasta Kędzierzyna- Koźla Pana Artura Maruszczaka oraz od Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanty Goliat. Na koniec spotkania było wspólne zdjęcie.
W Nowych Gołuszowicach walczyliśmy o Puchar Burmistrza Głubczyc. Pogoda była piękna i konkurencje dostosowane do naszych potrzeb. Strzelaliśmy gole do bramek, pchaliśmy opony, graliśmy w kosza i tenisa stołowego, tańce i wiele innych atrakcji. Było głośno radośnie i bardzo sportowo. Zaprosili nas do Nowych Gołuszowic nasi przyjaciele z którymi lubimy spędzać czas.
07.06.2023– spotkanie Teatralne w Domu św. Karola. Jako ŚDS „ Promyczek” otrzymał zaproszenie do Przeglądu Teatralnego. Przestawiliśmy „ Wikingów” i zaśpiewaliśmy „ Ameno”. Były także inne ośrodki, które również prezentowały swój dorobek artystyczny. Warto naprawdę spotykać się na takich imprezach i integrować się z innymi i pokazać jacy jesteśmy uzdolnieni.
14,06.2023– wystawa prac „50 twarzy szkła” w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zaprezentowaliśmy nasze piękne prace, które wykonujemy pod czujnym okiem pań terapeutek. Został przygotowany także program muzyczny, cztery ciekawe utwory między innymi piosenki Sanah. Było bardzo dużo szanownych gości jak i nasi wspaniali rodzice i opiekunowie. Wszyscy byli zafascynowani naszymi pracami, czuliśmy się bardzo dumni z siebie. Nie jedna galeria pewnie by nam pozazdrościła.
16.06.2023-wyjazd na X jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie. Daliśmy czadu nasze koleżanki szalały na imprezie były tańce, śpiewanki, zabawy. Atrakcji było naprawdę bardzo dużo, łącznie z występami teatralnymi. Takie wyjazdy to My lubimy.
20.06.2023– Piknik integracyjny w Zakrzowie. Choć upał dawał się we znaki, nic nam nie zepsuło atmosfery radosnej imprezy. Było nas bardzo dużo zabawa była przednia. Podczas pikniku mogliśmy spróbować swoich sił w licznych konkursach, grach jak i w tańcu. Jeśli ktoś był bardzo zmęczony po szaleństwach był dostęp do wody smakowej, kawy, a jak ktoś był głodny wybór był duży od ciast po kiełbaski z grilla i zapiekanego makaronu. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
21.06.2023– w tym dniu zostaliśmy zaproszeni przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji do udziału w III Integracyjnym Mityngu Lekkoatletycznym zorganizowanym w ramach projektu „ Dugnad” w Kędzierzynie-Koźlu na Stadionie „ Kuźniczka”. Braliśmy udział w konkurencjach sportowych był bieg na 60 metrów, na 500 m i rzut piłeczką palantową. Może by się wydawało, że konkurencje były bardzo proste jednak nie. Rywalizowaliśmy z uczniami ze szkół podstawowych i uważamy, że poszło nam bardzo dobrze. Każdy wrócił do domu z zasłużonym medalem.
28.06.2023– odbyło się 25 lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kluczborku, uczestnicy tego domu zaprezentowali przecudne przedstawienie, które podziwialiśmy na Facebooku. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Sprawozdanie czerwiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content