Promyczek

„ W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem”

Witamy w miesiącu październiku. U nas praca wre trwają przygotowania do 25 lecia Jubileuszu naszego ośrodka. Na wszystkich pracownia pracujemy pełną parą aby wszystko wyszło bardzo dobrze. Pomimo tego chodzimy na spacery, do lasu nordic walking. Część z nas jeździ do Hotelu Solidaris na próby.
12.10.2022 – tego dnia w małej grupie wzięliśmy udział w Cyber Senioriadzie „ Tędy Bezpieczniej”. Zabawa polegała na zdobywaniu punków, które trzeba było znaleźć na mapie w telefonie. Jednak tak łatwo nie było ponieważ każdy punkt to zagadka, którą trzeba było rozwiązać. Zabawa była zorganizowana aby uświadomić sobie, jak może być niebezpieczne udostępnianie danych osobowych w internecie i nie tylko. „ Pamiętajmy! Korzystamy wyłącznie z najnowszych wersji systemów i programów, w tym przeglądarek internetowych. Nie publikujemy w sieci dokumentów, na których widnieją nasze dane”.
13.10.2022 – wycieczka do Grudyni na zbiory jabłek. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci jak i również była okazja do nazbierania sobie pysznych jabłek kto ile chciał i ile udźwignął. Była także degustacja na miejscu. Plusem było także, że byliśmy na świeżym powietrzu. Bardzo nam się podobało.
21-22.10.2022 – dzisiaj odbyło się nasze święto, 25- lecie Środowiskowego Domu Samopomocy „ Promyczek”. Przygotowywania trwały już od lipca. Uroczystość trwała dwa dni. Pierwszego dnia spotkanie było prowadzone online . Odbywały się wykłady, dialogi terapeutyczne oraz film o ośrodku, „ Gdy nie ma nikogo…a ośrodek się budzi”. Drugi dzień natomiast stacjonarnie w hotelu „ Solidaris”. Podczas uroczystości odbywały się występy artystyczne. Mieliśmy możliwość się pokazać przed zaproszonymi gośćmi. Było również rozdanie nagród, wyróżnień, podziękowań. Promocja książki naszej uczestniczki „ Pomimo Parkinsona jestem”. Były także różne atrakcje ( aukcja charytatywna na rzecz ośrodka, loteriada, prezentacja multimedialna – wspomnień czar, goście specjalni tacy jak Pani Anna Jellinek i Justyna Sikora z zespołem działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie – Koźlu oraz grupa Pana Rafała Czub pod nazwą Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Oj , ale się działo.

Sprawozdanie październik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content